Toksyczni rodzice, wpływ na Twoje życie

[dropcap2]Z[/dropcap2]egar odmierzył kilka minut po 21 pierwszej, mama pojechała do cioci, która zachorowała i wymagała opieki. Siedziałem pod łóżkiem i modliłem się żeby nie przyszedł. Był punktualny. Uderzył w drzwi, zawyły. Stanął przed łóżkiem, pasek zwisał do samej ziemi. – Wychodź tchórzu! – Krzyknął. – Wychodź! Patrzcie boi się!

Wyszedłem, poczułem lęk . Pamiętam jak rzucił mnie na łóżko. Zwykle mogłem wybierać, między laczkiem, paskiem a rzemieniem. Tym razem wybrał za mnie. Pamiętam, że bolały mnie ramiona i głowa. Bił mnie, aż się zmęczył. Krwawiłem. Potem zadzwonił telefon.

[jbox color=”blue”]Książkę zarekomendowała mi znajoma. Powiedziała, że jest to jedna z kluczowych pozycji dla potrzebujących osób w, jak to nazwała „wychodzeniu ze złych emocji na prostą, w kierunku wolności”. Wiem, że jest duża grupa ludzi, którzy potrzebują rady, po trudnym dzieciństwie. Sprawdź fragment. [jbutton color=”white” icon=”download” size=”small” link=”https://www.dropbox.com/s/lqbll9rt0htwl5l/Toksyczni%20Rodzice-ZmianyNaDobre.pdf” newpage=”1″ ]PDF Free[/jbutton][/jbox]

[dropcap2]- H[/dropcap2]alo? – Odebrał. Pasek położył sobie na ramieniu. Słuchawkę przytrzymywał ramieniem, kabel sięgał prawie do drzwi mojego pokoju. Odwrócił się i patrzył czy nie ucieknę z pokoju. Wyjrzałem. Odsunął słuchawkę od ucha.

{adinserter NEXTO130x170-TOK-RODZ}  

– Tylko k… spróbuj? – Syknął.

– Dobrze, odgrzeję mu, Maćkowi kolację. – Wrócił do rozmowy, po czym odłożył słuchawkę. Wracał. Modliłem się, żeby telefon zadzwonił znowu. Nie zadzwonił. Tak było przez 3 lata, potem ojciec zniknął. Lęk został. Nie pamiętam wszystkich razów, miałem wtedy 7 lat.

[dropcap2]K[/dropcap2]olegom opowiadałem, że mam wspaniałego ojca. Łgałem, że chodzimy na ryby, na mecze i do kina. Opowiadałem, że ten domek na działce to on sam zrobił, bez niczyjej pomocy. Wmawiałem sobie, że tak jest w innych rodzinach, że nie ma, czego się wstydzić i bać.

objawy depresjiPierwszy raz uderzyłem córkę tydzień temu. Tego wieczora piłem, następnego poszedłem szukać pomocy.

Twoja historia nie jest odosobniona. Nie jesteś sam. Toksyczni rodzice byli są i będą. Takie same przeżycia mają inne osoby. Nie jesteś sama, nie jesteś sam.  

[dropcap2]J[/dropcap2]eżeli nie masz pewności, czy jesteś obciążony złymi relacjami z rodzicami zrób sobie krótki test. W rodzinie była, jest i będzie przemoc. Pamiętasz o niej? Może, nie chcesz pamiętać? Jeśli doświadczyłeś złych rzeczy, toksycznych rodziców, przemocy fizycznej czy psychicznej pomóż sobie. Jeśli Twoje doświadczenia emocjonalne są złe i czujesz, że Twoi rodzice mieli na to wpływ, daj sobie szansę na zmianę.

Czy wiesz co to jest depresja? Czy wiesz od czego zależy? Czy dostrzegasz u siebie objawy depresji? To nie musi być Twoja wina!

Czy wiesz co to jest patologia w rodzinie?

Czy znasz termin tyrania?

 

Twój związek z rodzicami, kiedy byłeś/aś dzieckiem:

1. Czy rodzice mówili ci, że jesteś niedobry lub bezwartościowy? Czy używali wobec ciebie wyzwisk? Czy ciągle cię krytykowali?

2. Czy rodzice używali siły fizycznej, aby cię utrzymać w ryzach? Czy bili cię paskiem, szczotką lub innymi przedmiotami?

3. Czy twoi rodzice pili lub narkotyzowali się? Czy czułeś/aś się zakłopotany, przestraszony, dotknięty lub zawstydzony z tego powodu?

4. Czy twoi rodzice przeżywali ciężkie depresje lub zamykali się przed tobą z powodu własnych emocjonalnych problemów lub umysłowej czy fizycznej choroby?

5. Czy musiałeś opiekować się rodzicami z powodu ich problemów?

6. Czy rodzice zrobili ci coś, co miało być utrzymane w tajemnicy? Czy byłeś w jakiś sposób seksualnie napastowany?

7. Czy zazwyczaj bałeś się swoich rodziców?

8. Czy bałeś się wyrazić swoją złość na rodziców?

II i III część testu.

Kluczowe pytania

Na ile pytań udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi?

Jeżeli na 30% masz twierdzące odpowiedzi to nie trać czasu, działaj. Zacznij żyć swoim życiem.

Jak jest Twoja odpowiedzialność?

Tak jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Nie jesteś za swoje dzieciństwo. Dzieci są bezradne, właśnie, dlatego są dziećmi a nie dorosłymi. Możesz rozliczyć się z przeszłością. Rozlicz się z przeszłością, zacznij żyć swoim życiem.

Kto odpowiada za życie Twoich rodziców?

Odpowiedzialność za dzieciństwo nie spoczywa na Twoich barkach. Powinieneś się odbarczyć, zrzucić z siebie ciężar, jaki nosisz.

Dlaczego masz ponosić odpowiedzialność za to, że rodzice nie radzili sobie ze swoimi problemami?

Tłumaczenie, że nie chcieli Ci tego zrobić na nic się zdaje.

Jaka jest najważniejsza osoba w Twoim życiu?

Jedno jest najważniejsze i nie do podważenia. Ty jesteś najważniejszy. To ty masz prawo decydować o swoim życiu, teraz, kiedy jesteś dorosły. Czasu nikt nie cofnie, nie możesz wrócić do czasów dzieciństwa. To, co się stało to się już nie odstanie, jest zaliczone do przeszłości. Jeśli złe rzeczy, jakich doświadczyłeś w dzieciństwie nie przepracujesz, nie zmierzysz się z nimi, będą miały negatywny wpływ na Twoje życie.

W czym ta książka może Ci pomóc?

Przez konfrontację do wolności.

Szukanie bardziej skutecznej drogi, aby zmiany na dobre zaistniały, są godne podziwu, jednak prawdopodobnie nie przyniosą efektu. Aby skutecznie ustawić siebie w relacji do osób, które Cię skrzywdziły trzeba stawić im czoło. Dotyczy to także tych, których nie ma już wśród żywych. Oni także mogą mieć wpływ na Twoje życie. Należy także stawić czoło samemu sobie, swojemu strachowi przed powrotem do złych chwil. Moment, w którym powiemy im prawdę jest kluczowy. Określenie relacji, nowych relacji będzie fundamentem Twoich relacji i emocji.

Testy, dzięki którym pozbędziesz się negatywnych emocji znajdziesz w publikacji, Toksyczni rodzice.

Korzyści ze zdrowych relacji z rodzicami

[check_list ]

 • Uświadomisz sobie jaką rolę odegrali rodzice w Twoim życiu.
 • Poczujesz się lepiej bez konieczności wybaczania rodzicom. Odejdzie lęk.
 • Przestaniesz czuć się winny, kiedy żyjesz niezgodnie z ich oczekiwaniami.
 • Zmienisz swoje życie dzięki odbarczaniu się w relacjach z rodzicami.
 • Przestaniesz czuć się winny, kiedy nie postępujesz zgodnie z ich oczekiwaniami.
 • Przestaniesz czuć się winny podczas sporów z nimi.
 • Odejdzie uczucie winy, jakie czujesz, kiedy złościsz się na rodziców.
 • Uwolnisz się od winy, kiedy będziesz ranił i rozczarowywał ich uczucia.
 • Przestaniesz się winić za to, że nie robisz wystarczająco dużo dla rodziców.
 • Uwolnisz się od konieczności robienia wszystkiego o co Cię poproszą.
 • Nauczysz się mówić rodzicom NIE.
 • Odejdzie strach, kiedy usłyszysz ich krzyk.
 • Zyskasz odwagę, kiedy poczujesz ich złość.
 • Przestaniesz się bać, kiedy usłyszysz groźbę, że przestaną Cię kochać.
 • Odważnie nauczysz się im przeciwstawiać.
 • Odejdzie smutek, kiedy poczujesz winę za to, że rodzice są nieszczęśliwi.
 • Odejdzie smutek, kiedy sprawisz im zawód.
 • Zniknie poczucie winy, że zrujnowałeś im życie.
 • Przestaniesz się winić, że nie lubią Twojej żony lub męża (partnerki, partnera).
 • Zyskasz umiejętność wyrażania własnego zdania.
 • Zaczniesz żyć swoim życiem.[/check_list]

Publikacja w pytaniach

[list style=”idea”]

 • O czym jest ta książka?

O złych, na wskroś toksycznych relacjach z rodzicami, które mają niewyobrażalny wpływ na życie dorosłych ludzi. W ramach toksycznych związków zachodzą takie zachowania, jak: poniżanie i dyskredytowanie słowne, bicie, alkoholizm, narkomania i depresje rodziców, napastowanie seksualne.

 • Jaka jest wartość tej książki?

Nazwanie i pomoc w uświadomienie sobie, że następujące zachowania: trwanie w nieudanym związku, lęk przed zbliżeniem się do ludzi w obawie przed zranieniem, strach przed opuszczeniem, spodziewanie się najgorszego, trudności w nazywaniu emocji, złość i smutek bez przyczyny, perfekcjonizm, nieumiejętność relaksowania się i zabawy mają źródło w złych relacjach z okresu dzieciństwa.

 • Jakie daje rozwiązania?

Wielokrotnie sprawdzone, do zastosowania od zaraz.

 • Czy są przykłady z życia inny osób?

I część książki składa się przykładów i omówienia ich.

 • Jaka jest ilość stron?

259

 • Jaka jest dostępność książki?

W księgarni gdzie są tanie ebooki

 • Autor

Susan Forward[/list]

Toksyczni rodzice – Uwolnij się od nich!

 

Źródło: www.Motiwa.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *