Truskawki w pracy na zdrowie i choroby serca

truskawki-w-wodzieZ wyglądu przypominają ludzkie serce. Kolor mają wyrazisty, czerwony, z zielonym „wąsami” na łodydze. Najczęściej kuszą na ekspozycjach sklepowych i na straganach targowych. Badania naukowe potwierdziły wartości truskawek w naszej diecie. A więc co ten mieszaniec może zrobić dobrego dla Ciebie?

Bohaterki truskawki

[note color=”#1198d0″]

Dieta surowa, która jest… smaczna -> Sprawdź!!!
[/note]Korzyści z wprowadzenia truskawek do diety to obniżenie złego cholesterolu oraz dobry wpływ na ograniczenie wchłaniania tłuszczy do organizmu. Nasze czerwone bohaterki zapobiegają podnoszeniu się poziomu cukru we krwi. Wśród korzyści warto wymienić także:

[check_list]

  • cukrzyca stop, chronią przed tą chorobą, pobudzają białka, których zadaniem jest ochrona przed tą chorobą,
  • poprawiają zdolności antyoksydacyjne,
  • usprawniają pracę jelit, zawierają pektyny,
  • pomagają w pracy nerek,
  • zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca,
  • przyspieszają przemianę materii, poprzez zawarte w nich kwasy organiczne,

[/check_list]

Ile sobie liczą? Tabele kalorii precz!

Truskawki kalorie są dobraną parą, co ma znaczenie przy stosowaniu diety. Pomagają w regulowaniu masy ciała, powodują jej spadek. 100 truskawek to 28 kcal. 

Ten, który je bada

Badania przeprowadzone profesora Paul Thornalley z Warwick Medical School nie pozostawiają złudzeń, jeść możemy do woli. Jedynym ograniczeniem powinny być predyspozycje osobiste, co do konsumpcji zbyt dużych ilości owoców. Warto pamiętać tu o ewentualnych komplikacjach uczuleniowych. Pozostały negatywny wpływ to reakcja na przewód pokarmowy.

Najlepsze, są te zebrane z pola. W przypadku owoców świeżość jest tu niezwykle istotna. Amatorzy podkreślają, że wyjątkowo smakują te dojrzałe, kuszące zapachem, dopiero zerwane. Warto przed zjedzeniem umyć i dopiero potem pozbawić „wąsów”.

Truskawki to mieszaniec dwóch gatunków poziomek z Ameryki Północnej i Chile. Tego smakowitego połączenia dokonano w Europie. Od osiemnastego wieku raczymy się tym owocami.  

Chwila przerwy? Słowa są zbędne. 

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=ufSTM-Nuf8U” width=”560″ height=”350″]

 

A zatem, smacznego:) i by działały ochoczo na choroby serca i objawy cukrzycy bo truskawki kalorie są śmiesznie małe.  

Źródło: www.Motiwa.pl