Wpływ emocji na zdrowie

wpływ emocji na zdrowie

Tomek wyszedł z pokoju. Drzwi trzasnęły. Przeciąg? Powiedzmy. – Jak mogła nie zauważyć, że pracuję po kilkanaście godzin na dobę! Przychodzę z pracy, jem i wychodzę do następnej, jak jakiś cholerny robot z Gwiezdnych Wojen. Ciągle mało! – krzyczał w myślach.

Agnieszka została sama z negatywnymi emocjami. Sobotnie popołudnie tak miło i spokojnie się zapowiadało. Teraz nagle przyspieszyło. Galopujące emocje dźwięczały w uszach. Usiadła, zakryła dłońmi twarz. Robi to, co może, żeby stworzyć dom. Taki jak u rodziców Tomka, bo swojego nie miała. I teraz jeszcze ta choroba.

[jbox color=”blue”] Dlaczego badania pokazują, że ponad 70% dolegliwości zdrowotnych ma swoje źródło w stresie? Do przeczytania tej książki podszedłem z dużym zainteresowaniem. Jak emocje które przeżywamy na co dzień mogą mieć wpływ na nasze zdrowie? Brzmiało to dla mnie co najmniej interesująco. [/jbox]

Dostęp do wiedzy medycznej, tej specjalistycznej, pozostaje w rękach lekarzy. Oczywiście możliwości są, zwłaszcza w Internecie, gdzie mnogość publikacji przekracza wielokrotnie zdolności przyjmowania wiedzy. Jednak sam moment diagnozy i sposoby leczenia pozostają w rękach specjalistów. 

Chcemy być wyleczeni, czy mieć zdrowe życie?

Ponad 5000 lat temu w biegunowo odległych krajach do zachodu ludzie zaczęli traktować organizm człowieka, jak system energetyczny.

zmiany_na_dobre-wpływ emocji na zdrowie

 Kiedy energia krąży w naszym ciele jesteśmy zdrowi. Kiedy przepływ energii je zachwiany, chorujemy. Pomocne w diagnozach i leczeniu są diagramy. Dzięki nim, możemy zobaczyć, jakie są rodzaje i punkty dostępu do energii dla każdego z Nas.

Wiedza jest nie tylko dla specjalistów. Oczywiście wskazana jest konsultacja, a przeprowadzenie właściwych zabiegów pod okiem doświadczonych, lekarzy.

Jak pokazuje doświadczenie, co raz częściej z dyplomami uczelni zachodnich. Za tą enigmatyczną nazwą kryje się teoria o ciągłych przepływach energii w ciele człowieka.

Co istotne, skuteczność tego spojrzenia została wielokrotnie już potwierdzona, a dokumentacja liczona w milionach przykładów i dowodów jest dostępna na wyciągnięcie ręki. 

Kluczowe pytania

[list style=”star”]

  • O czym jest ta książka?[/list]

My ludzie jesteśmy bardzo kreatywni i konsekwentni w poznawaniu świata w którym żyjemy. Poświęcamy niezliczone ilości godzin na studiowanie różnorodnych rzeczy, zawiłości technicznych czy tworzenie wyrafinowanych prac opatrzonych mniej lub bardziej skomplikowanymi nazwami. Jesteśmy tak zdecydowani w swoim działaniu, głodni wiedzy, rządni sławy i niekończącej się chęci zwracania na siebie uwagi, że zapominamy o sobie.

Nasz organizm mówi do nas. Nie bierze się to z znikąd. Efektem zdrowia, tak pożądanego stanu przez ludzi na całym świecie jest sfera psychiczna i emocjonalna. Czyli to co widzimy i przeżywamy oraz sposób w jaki to sobie tłumaczymy ma wpływ na to jak się czujemy. Nierozwiązany problem w przeszłości miał, ma i będzie miał wpływ na nasze życie. Proste? Tak się tylko wydaje:)

[list style=”star”]

  • Jaka jest wartość tej książki?[/list]

Autorka pokazuje na codziennych przykładach wpływ psychiki i emocji na życie tu i teraz. Wyjaśnia pochodzenie chorób, dlaczego się pojawiają, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać. Interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie w treści książki pytań (bez wyróżnienia), które nie pozwalają czytać tej pozycji obojętnie.

[list style=”star”]

  • Jakie daje rozwiązania?[/list]

Przystępnym językiem bez zawiłości encyklopedycznych i skomplikowanych zwrotów, autorka pokazuje dlaczego boli, jak uzdrowić przez umysł a jak przez serce nasze ciała. Pomaga zrozumieć jak funkcjonują poszczególne części ciała i jak na nie wpływać. 

[quote]Sztywność karku, zabarwienie skóry, bolące stawy, katar, reakcje lękowe, złość i jakież to może mieć wyjaśnienie? Typową reakcję stresową mogą wywołać przecież zupełnie błahe zdarzenia, bo ciało nie potrafi odróżnić rzeczywistego zagrożenia od hipotetycznego. Wystarczy, że zaczniemy z niepokojem myśleć o czymś, co może się wydarzyć a wywołamy takie zamieszanie w układzie hormonalnym i tak zaburzymy równowagę chemiczną organizmu jak bezpośrednia konfrontacja z niebezpieczeństwem.[/quote] 

Wpływ emocji na zdrowie, Debbie Shapiro, s. 22

[list style=”idea”]

  • Jakie to może mieć korzyści dla Ciebie?[/list]

Wymierne, znajdziesz to w książce.

[list style=”idea”]

  • Czy są ćwiczenia ułatwiające wdrożenie rozwiązań?

Tak

[list style=”idea”]

  • Czy są przykłady z życia innych osób?[/list]

Tak

[list style=”idea”]

  • Jaka jest ilość stron?[/list]

360

[list style=”idea”]

  • Jaka jest dostępność książki?[/list]

Duża, w księgarniach i bibliotekach na terenie całego kraju

[list style=”idea”]

  • Autor
Debbie Shapiro[/list]

„Twoje ciało mówi, co czuje dusza.”

Źródło: www.Motiwa.pl

Photo: Radim.spitzer@gmail.com | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *