12 sposobów na wysoką motywację

kobieta_na_szczycie_motywacjaAby poczuć w sobie motywację wystarczy chwila. Nieraz sekundy, choć częściej minuta, dwie lub trzy. Zdarza się jednak, że godziny, dni i tygodnie nie odczuwamy chęci do działania. Na samą myśl o wykonaniu jakiegokolwiek zadania, ba, zwykłej codziennej aktywności odczuwamy niechęć.

Dlaczego więc, pomimo myśleniu o swoich marzeniach, spojrzeń podszytych zazdrością za samochodami, sukienkami czy biżuterią innych ludzi brak jest działania?

Najszybszy i najprostszy sposób by motywacja wróciła.

[list style=”idea”]

  • Przestań się demotywować[/list]

Aha, to warto rozważyć. Szukając motywacji czytasz ebook -i motywacyjne, słuchasz audiobook -ów motywacyjnych, zaczytujesz się w książkach, regularnie uczęszczasz na szkolenia? Spotykasz się ze znajomymi, którzy są przykładami osób, którym się chce.

Odczuwasz brak motywacji? Dlaczego, skoro tak dużo robisz, aby się zmotywować.

W szkole, wśród znajomych, w pracy a często w domu otrzymujemy dawkę negatywnych emocji. Osoby z twojego otoczenia wysyłają negatywne sygnały, które Ty, często nie zdając sobie sprawy, przyjmujesz. Nie ma na świecie człowieka, który otaczając się niewłaściwymi ludźmi mógł by osiągnąć sukces.

[quote cite=”MotywAkcja Praktyczne Ćwiczenia Uwalniające Uśpioną Energię do Działania, Andrzej Wojtyniak.” url=”http://www.nexto.pl/rf/pr?p=33747&pid=158308„]Przestań się demotywować. Przestań myśleć i mówić o przeszkodach. Pozbądź się z głowy strategii, które stosujesz do przypominania sobie złych wydarzeń. Po prostu powiedz ?nie? wszystkiemu, co złe.[/quote]

Motywacja to chęci do działania, bez emocji nic nie zrobisz.

[list style=”idea”]

  • Emocje

[/list]

Jeżeli masz do wykonania jakąś pracę, powiedzmy, musisz przygotować zestawienie wydatków miesięcznych. Innym przykładem może być dokończenie zestawienia danych dla szefa. Obietnica została złożona. Trudno, nie zdążyliśmy w pracy, trzeba to zrobić w domu. Czas ucieka, jest wieczór, a rano szef czeka.

O czym myślisz, kiedy leżysz w fotelu oglądając relację z najnowszej wyprawy podróżnika do Nepalu, a konieczne do wykonania zadania leżą na biurku w pokoju obok? Jeszcze inaczej.

Potrzebą chwili, jest pójście do sklepu. Zabrakło chleba. Leżąc w fotelu wspierasz się na łokciach i wyglądasz za okno. Biały dywan śniegowego puchu pokrywa podwórko. Z minuty na minutę jest go coraz więcej. Wytężasz wzrok i widzisz wskazania termometru, minus 15 stopni Celcjusza. Kubek świeżo zaparzonej kawy przyjemnie ogrzewa Twoje dłonie.

O czym myślisz, wiedząc, że musisz wyjść z domu?

Jeżeli koncentrujesz, na negatywnych emocjach, związanych z chwilowym porzuceniem wygodnego fotela, a nie na możliwościach związanych z rozwojem lub uporządkowaniem własnych finansów, koncentrujesz się na porażce.

[quote cite=”MotywAkcja Praktyczne Ćwiczenia Uwalniające Uśpioną Energię do Działania, Andrzej Wojtyniak.” url=”http://www.nexto.pl/rf/pr?p=33747&pid=158308„] Na przykład jeśli znowu ci się coś nie udało, to nie szukaj ani wymówki, ani nie dołuj się, że jesteś taką niedojdą, ale powiedz: ?No cóż, teraz się nie udało, ale zaraz to zrobię jeszcze raz i lepiej?. To jest pozytywny kierunraz i lepiej?. To jest pozytywny kierunek i jakość emocji.”. [/quote]

Twoja interpretacja wydarzeń to Twoja motywacja.

[list style=”idea”]

  • Odbieranie rzeczywistości

[/list]

Jedziesz do pracy albo spieszysz się na zajęcia. Widzisz człowieka. Znasz go. Patrzysz na niego i przypomina Ci się wydarzenie, w jakim brał on udział. Jeżeli było to dobre dla Ciebie wydarzenie, na przykład sympatyczne spotkanie przy kawie, wzbudzi to w Tobie pozytywne emocje. Biegunowo odległe będą Twoje odczucia, czyli poczujesz negatywne emocje, jeżeli ta osoba sprawił Ci przykrość.

Poprosiłeś kogoś o pomoc, na krótko po tym, jak wzburzony zakończył 30 minutową rozmowę telefoniczną z blisko mu osobą. Czy będzie skory od razu do pomocy nieznajomemu?

Rzecz w tym, że:

[quote cite=”MotywAkcja Praktyczne Ćwiczenia Uwalniające Uśpioną Energię do Działania, Andrzej Wojtyniak.” url=”http://www.nexto.pl/rf/pr?p=33747&pid=158308„]”To w jaki sposób widzisz świat i w jaki sposób nadajesz znaczenie wydarzeniom, ma ogromy wpływ na poziom twojej motywacji. Jeśli postrzegasz wydarzenia, jako złe reinterpretujesz informacje na swoja niekorzyść (czyli wyszukujesz zło, niesprawiedliwość, przestępstwa itp.).”[/quote] MotywAkcja Praktyczne Ćwiczenia Uwalniające Uśpioną Energię do Działania, Andrzej Wojtyniak.

Więcej treści jest w publikacji

[ws_table id=”8″]

Źródło: Motiwa.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *