9 sprawdzonych zasad marzenia rosną motywacja też cz. 2

planowanie-kobieta-pisze-motiwa

Jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu są spotkania ze znajomymi w pubie. Oprócz oczywistych przyjemności, jaki piwo, wino i świadome bardziej lub mniej budowanie relacji, można znaleźć tam tarczę do gry w lotki. Jest to gra, rodem nie wiadomo skąd, choć w Europie jest najwięcej jej historycznych śladów.

Celem gry w darta czy rzutki, bo taka nazwa jest też używana, jest trafienie lotką (grot i korpusik z piórkiem) w najbardziej punktowane miejsce na tarczy. Najlepsza pozycja do rzutu, to:

stać przed tarczą, na wprost celu.

Spróbuj trafić w tarczę, stojąc plecami do niej. Czy jest to wykonalne? Pewnie tak, najszybciej w cyrku.

5. Cele w życiu są paliwem po to, by marzenia rosły

Najlepszym sposobem na zwiększenie motywacji jest wyznaczenie sobie w życiu celów. Cel test to umiejętność lub stan posiadania o następujących cechach:

  • Określony w czasie
  • Wykonalny
  • Mierzalny
  • Istotny w Twoim życiu

oraz 

  • Zrozumiały dla Ciebie (w czasie myślenia o nim, zapisywania, oraz co najistotniejsze, podczas sprawdzania, czy i jak został wykonany)

Wyznaczenie celów na początku może być o tyle kłopotliwe, że nie wiadomo od czego zacząć. No bo, czym może być mój cel? Co może mnie tak naprawdę interesować wżyciu.
Cel to jest ukończenie na przykład ukończenie szkoły i zdobycie świadectwa. Inne przykłady, które mogą być mniej lub bardziej inspirujące:

  • Jak schudnąć 5 kg, bez efektu jojo,
  • Nauka języka angielskiego, nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim w ciągu miesiąca,
  • Podróż do Hiszpanii autostopem w lipcu tego roku, na 14 dniowy pobyt,
  • Zwiększenie dochodów. Jak zwiększyć dochód pasywny w nadchodzącym roku o 25% z obecnej pracy.

6. Zaangażowanie w pracę jest konieczne, dystans do zadań jest niezbędny

Kiedy ruszymy z miejsca z wykonywaniem zaplanowanych celów, nie mam żadnej gwarancji osiągnięcia sukcesu. Interesujące jest to, że im dłużej trwamy w postanowieniu osiągnięcia celu, tym bardziej zwiększamy sobie szanse na pozytywny efekt. Co tam, na osiągnięcie sukcesu. Do rozwiązania jest następująca kwestia.

Zaangażowanie.

Warto rozważyć następujące obszary:
Rusz z miejsca z tym co masz pod ręką i w głowie a w drodze znajdziesz bardziej odpowiednie przedmioty, kontakty.
Masz dylematy. Czy mi się uda? Czy zasługuję na sukces? Jak podzielić pracę, aby cel składał się z małych celów, łatwiejszych do osiągnięcia? Jak wytrwać w działaniu?

Ciesz się tym. Dylematy są to ukryte szanse.

7. Pozytywne emocje podtrzymują ogień który w Tobie płonie

To co decyduje o powodzeniu w spełnianiu marzeń, to emocje. Jest to niemierzalna część życia człowieka, bez której istnienie było by niemożliwe. Polega na odczuwaniu swoich i cudzych emocji. Własne emocje i uczucia, a także przekonania z dzieciństwa, te pozytywne i niestety negatywne mają ogromny wpływ na to jak postrzegamy otoczenie. Jak zmieniać te złe emocje? Jak zmieniać na wskroś toksyczne, na które nie mieliśmy wpływu? Systematycznie i konsekwentnie.
Nieliczne osoby posiadają umiejętności i predyspozycje od osiągania wielkich rzeczy w toksycznym otoczeniu. W otoczeniu toksycznych ludzi. Jednak nic nie pozostaje bez echa. Tak zwani twardziele, z zewnątrz cool, którzy precyzyjnie działają i realizują kolejne wyzwania. Leaderzy, ?Panie? i ?Panowie? sytuacji, z gotowymi odpowiedziami, błyszczącymi wypowiedziami i głaskający sytuację ubiorem.
Tak jest z pozoru. Są tak samo narażeni na negatywne skutki, ja pozostali. Jak pokazuje doświadczenie, są to maski. Nie ma takiego wiatru emocji, deszczu uczuć czy błysku wydarzenia, które by tych masek wcześniej czy później nie zerwał.

Czy to źle? Ich butne zachowanie, tak. Jeśli jednak sobie to uświadomią i wyciągną wnioski to nie zmarnowali czasu i energii. Nic tak nie buduje, jak świadomość swoich emocji.

Wsparcie pozytywnego myślenia jest niezbędne, aby się realizować. Na każdy etapie życie, trzeba wyłapywać góry i doliny. Góry po to, aby przewidzieć zbliżające się doliny. A jak się już w nie wpadnie, to trzeba wiedzieć, jak błyskawicznie znaleźć wyjście.

8. Chcieć to móc, czyli moc chciejstwa

Kluczową kwestią, aby ruszyć miejsca są chęci. Będąc już w ruchu jest łatwiej. Niech jednak nikogo nie zmyli to, że będzie łatwo. Motywacja będzie poddawana wielu próbom i testom. Twój wewnętrzny głos, proszę ciszej teraz, ciszej, ciszej i jeszcze ciszej, teraz? słyszysz? Co Ci podpowiada? Mówi do Ciebie rzeczy sensowne, czy bzdury?
Twoje myśli, to jest początek działania. Dopiero potem jest aktywność i działanie. Najłatwiej i jednocześnie ja skuteczniej, jest działać zgodnie z planem. Jeżeli zapiszesz to, co chcesz zrobić, narysujesz, ułożysz z powycinanych obrazków, najlepiej kolorowych, czyli zaplanujesz swoje działanie, tym samym zwiększysz szanse powodzenia.

9. Ciekawość to pierwszy stopień do? … bogatego i ciekawego życia.

Inspiracja znaną już częścią życia, może być trudna. Trzeba spojrzeć na znane i wykonywane czynności w inny sposób. To nowe spojrzenie, będzie inspirowało, jeżeli będzie odmienne od poprzednich. Inność polegająca na dodaniu nowego spojrzenia. Jak?

Sprzątanie, brrrr.
Sprzątam, żeby było czysto w pokoju.
Sprzątam, żeby lepiej sypiać w pomieszczeniu, bo ważne jest dla mnie zdrowie.
Sprzątam, żeby być zdrowszym, bo w przyszły roku mam w planach przebiec 10 km bez odpoczynku.

Gdyby życie było proste, to byśmy się tu nie spotkali. Są zasady, których znajomość pomaga. Oto część z nich, jakie wybrałem dla Ciebie. Powodzenia:) i napisz, jak Ci idzie.

 

Źródło: Motiwa.pl

Photo: 123rf.com

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *