NLP w praktyce, szybsze i prostsze życie, spełnianie marzeń

[dropcap2]S[/dropcap2]topy Marcina przylegały do podłogi. Drewniane krzesło ułożyło plecy pod kątem prostym. Rozczapierzone palce dłoni spoczywały na udach. Wdechy przeplatane wydechami w towarzystwie kadzidełka unosiły się w powietrzu. Drzwi do pokoju jęknęły. Nabrał powietrza, depresja przypomniała o sobie. Krzysiek z puszką w ręku stanął w progu. 

– Hej, co tam? – Zaczął bez pardonu. 

Patrzył o chwilę za długo, mrugając z niedowierzaniem. Zaszedł od przodu i nachylił się. Ręką zatoczył koło przed twarzą Marcina.  – Odjechał. – Podsumował. Na biurku stał laptop, a na ekranie błyszczał napis NLP pdf. [jbox color=”blue”]Manipulacja Neuroperswazyjna. Sięgnąłem po tą publikację z powodu tytułu, zaintrygował mnie. Zależy mi, aby zmiany jakie zachodzą w życiu szły w dobrym kierunku. No i ten czas, hm, jest ważny. Jest to jedna z tych rzeczy, których nikt Tobie i mi w życiu nie cofnie. Dla Ciebie, poprzez lekturę tej książki jest to możliwość poznania sposobu na dotarcie do siebie, w sposób całkowicie odmienny. Wytrwałość w zmianach? Kilka razy trzeba powtórzyć metody sprawdzone tysiące razy. Szybkość zachodzących zmian:)? Trwałość zmian:)? Pobierz! tu jest fragment, sprawdź [jbutton color=”white” icon=”download” size=”small” link=”https://www.dropbox.com/s/si4npmuazpiqnix/Manipulacja-Neuroperswazyjna-Motiwa_pl.pdf?dl=0″ newpage=”1″ ]PDF Free Fragment[/jbutton][/jbox]

– Nie odjechał, tylko ćwiczę metodę świstu.

– Że co? 

–  Jestem zdenerwowany, za duża wydaję na gry, za dużo palę i jeszcze wykładowca mnie oblał, nie zamierzam tego nosić w sobie.

– Hm, kolejność niezła:), mnie jak wkurzyła Aga, to strzeliłem cztery piwa – Powiedział prawie zamyślony Krzysiek. – No, ale jak świst pomaga, to… 

Depresja

To jest szybsze, tańsze i zostawia trwałe zmiany na dobre. – Odpowiedział Marcin wstając z krzesła.

 – Działa?

 – Działa, tysiące osób się o tym przekonały. Cześć metod i technik możesz zastosować w ciągu dnia, w autobusie, tramwaju, samochodzie czy metrze. Trzeba tylko chcieć. Spełnianie marzeń, chłopie!

[dropcap2]M[/dropcap2]arcin zazdrościł Krzyśkowi. O losie!, gdyby wtedy znał techniki NLP manipulacja, jest duża szansa, że teraz siedziałby teraz po drugiej stronie tęczy. Znają się od liceum. Wspólnie dorastali. Krzysiek nie musiał pracować tak, jak on. Jeździł samochodem kiedy on marzył o rowerze. No tak, spełnianie marzeń. Wakacje spędzał za granicą, najczęściej w Egipcie i Maladze. Jego rodzice mieli tak dom. Kiedy on zrywał się bladym świtem do pracy, Krzysiek przewracał się na drugi bok. Całkiem niezły ubaw mieli z niego koledzy, kiedy okazało się, że boi odbijać piłkę głową. Jak tu grać w piłkę nożną i nie grać głową pod bramką przy dośrodkowaniach lub rzutach rożnych.

Marcinowi było ciężko. W domu się nie przelewało, a kontakty z kolegami i koleżankami były delikatnie mówiąc chłodne. Nie umiał się dogadywać z ludźmi. W czasie nauki w szkole zaczął pracował. Z trudem odkładał pieniądze, pomagał rodzicom. Myślał, że tak jest w każdym domu. Czuł się pokrzywdzony przez los. Uważał, że nie należy mu się od życia nic dobrego. Myślał, że takie okropności przeżywają także jego koledzy.

[dropcap2]J[/dropcap2]akby tego było mało, to miał lęki przed wchodzeniem do windy. Szkoda słów, zaczepianiu i śmiechom nie było końca. Wkrótce pojawiły się objawy depresji. 

Od zeszłego miesiąca, kiedy to na jednym z portali poznał Anetę coś się w nim zmieniło. Zaczął zauważać pewne prawidłowości wokół siebie. Zaintrygowało go to, że niektórzy ludzie lgną do siebie. Wolą spędzać czas w swoim gronie, maja wspólne tematy. Pewne rzeczy przychodzą im, tak jakby łatwiej niż innym. Zaczął pytać w Internecie, radzić się nielicznych znajomych i okazało się, że są pewne metody dzięki którym życie jest prostsze.  Marcin pomyślał. – Jeżeli ktoś osiągnął już to, co ja chcę osiągnąć, to jeżeli zrobię to co on, w taki sam sposób, to może osiągną to samo. A może uda się to osiągnąć w prostszy i szybszy sposób? Marcin miał rację. Zbędne jest tylko to może. 

„Zrozumienie strategii działa łania ludzi to ważny aspekt NLP. Równie istotne i cenne dla wielu osób jest to, w jaki sposób NLP pomaga w osiąganiu celów. NLP bowiem skupia się raczej na rezultatach niż celach. Rezultat zaś to wynik, jaki otrzymujesz, natomiast cel to zawsze coś, do czego dążysz. W NLP, aby osiągnąć sukces, należy przestrzegać pewnych „dobrze uformowanych” reguł, jak np. wyrażanie rezultatu w sposób pozytywny, precyzja słownictwa oraz pewność, że zamierzony rezultat jest przez nas naprawdę pożądany.”

„NLP w praktyce”, s. 16

 Jeżeli chcesz zmienić w sobie coś, czego nie lubisz, na przykład złe nawyki, to NLP daje ci taką możliwość.

„NLP może Ci pomóc zmienić stan emocjonalny na przykład poprzez użycie kotwic, czyli pewnych skojarzeń. Mogą być one pozytywne lub negatywne. Kotwice mogą być „zakładane” celowo, przy użyciu pięciu zasad dobrego sformułowania. Jeśli zatem chcesz osiągnąć dany stan emocjonalny lub w pewien sposób „znaleźć się” w konkretnej sytuacji w przyszłości , możesz uczynić to za pomocą kotwicy. Wiele technik NLP, np. Zmiana Historii Osobistej, korzysta z kotwic. Ten wzorzec pomaga zmienić perspektywę albo uczucia związane z doświadczeniem z przeszłości?”

 „NLP w praktyce”, s. 17

Kluczowe pytania

Czy wiesz czego chcesz od życia?

Jeżeli już wiesz czego chcesz od życia, czy sięgasz po to?

Aby zrealizować marzenia, które po określeniu zamienisz na cele, należy podzielić je na etapy. Zbyt duże wyzwania mogą spowodować wolną ich realizację, odwleczenie w czasie lub nawet porzucenie. Podobnie jest z odpowiedzią na żartobliwe, choć oddające sens tego tematu pytanie. 

Jak zjeść słonia? Jak poradzić sobie ze zbyt dużym celem do realizacji?

Najlepiej po kawałku. Zbyt duży kęs może spowodować zadławienie. Zbyt mały, długi czas konsumpcji.

Czy istnieje jeden sposób na realizację celu?

Jaki sposób wybrać?

W jaki sposób przyspieszyć realizację celu?

NLP to skrót od Neurolingwistyczne Programowanie. Słowo „neuro” wskazuje na neurologię, oraz na sposoby przetwarzania informacji w życiu człowieka. Zdobycie umiejętności przyswajania wiedzy wg. rozwiązań NLP to sposób na zmiany, który przybliża do celu. 

Czy jesteś zadowolony z relacji jakie masz z innymi ludźmi?

Czy Twoja pewność siebie jest na odpowiednim poziomie?

Czy masz za sobą traumatyczne przeżycia?

 Czy znasz znaczenia słów: depresja albo nerwica? Czy wiesz jak wygląda depresja objawy? Czy wiesz jak wygląda nerwica objawy?  

Czy miewasz lęki? Masz objawy nerwicowe? Czy to co Cię prześladuje to nerwica?

Jeśli tak, to zadajesz sobie pytanie na przykład takie, jak szybko mija nerwica lekowa? A może, jak wygląda leczenie nerwicy? Jak leczyć nerwice?

W czym to może Ci pomóc?

Na przykład w realizacji marzeń albo zmianie nawyków. Jeżeli robisz coś czego po prostu nie chcesz robić, a nie jesteś w stanie zmienić swojego zachowania to z pomocą przyjdzie Ci NLP. Pozwoli Ci zmienić Twoje codzienne życie, z nielubianego naszpikowanego trudnościami i lękami w pełne realizacji siebie i usłane zmianami na dobre. W efekcie, dostajesz nową szansę. 

Neurolingwistyczne Programowanie zostało opracowane w latach 70 tych. Głównym zamierzeniem było ułatwienie i zwiększenie efektywności prowadzenia terapii psychologicznych. Umożliwia leczenie fobii, złych nawyków, negatywnych myśli czy traumatycznych przeżyć. 

[dropcap2]N[/dropcap2]LP jest rozpowszechnionym sposobem na realizację własnych planów. Zdarza się nam stosować wspomnienia techniki nieświadomie, podpatrzone, zasłyszane lub przeczytane. 

Korzyści z zastosowania NLP

[check_list ]

 • Pomoże dowiedzieć się, czego chcesz i jak to osiągnąć
 • Pozwoli budować silniejsze i głębsze relacje 
 • Podwyższy pewność siebie i samoocenę
 • Poprawi umiejętność kontaktowania się z innymi 
 • Postawi cię za sterem życia (umiejętność stawiania celów, leczenie uzależnień, leczenie depresji)
 • Sprawi, że będziesz się komunikował efektywnie i z większa perswazją
 • Pomoże osiągnąć możliwie najlepsze wyniki 
 • Zmieni ograniczające przekonania na temat siebie oraz świata 
 • Sprawi, że będziesz jeszcze bardziej kreatywny 
 • Pomoże sprawować kontrolę nad tym, co myślisz, jak się czujesz i jak działasz 
 • Umożliwi realizację celów osobistych i zawodowych 
 • Wpłynie na poprawę Twojego samopoczucia 
 • Wyzwoli od lęków dzieciństwa (leczenie nerwic)
 • Pomoże zrozumieć reakcje lękowe po traumatyczny przeżyciach 
 • Wzmocni skuteczność zrywania z nałogami 
 • Zmniejszy przesadność reakcji na nieoczekiwanie zdarzenia, nerwica [/check_list]

 

Dom ma fundamenty i cztery ściany a NLP? 

W NLP wyróżnia się 4 filary. Cel. Aby wiedzieć czego się chce należy mieć cel. Jest to nazwanie tego do czego się dąży. Jak się okazuje, jest to kluczowe w realizacji marzeń i bardzo dużo wyjaśnia w drodze do celu, która jest nie mniej ważna. Samo nazwanie celu przyspiesza i usprawnia osiągnięcie go. 

Wrażliwość sensoryczna to umiejętność dostrzegania szczegółów. Im więcej szczegółów dostrzegasz tym dysponujesz większą wrażliwością sensoryczną. Jeną z najbardziej przydatnych zastosowań to ocena czy zbliżasz się do określonego celu czy też nie. Jeżeli tak, to czy możesz to przyspieszyć. Jeżeli nie, to dlaczego? Jeżeli ocenisz, że do celu dochodzisz za długo, to należy coś zmienić. 

Umiejętność wprowadzania zmian, ich łatwość wykonania to elastyczność behawioralna. Jest to trzeci z filarów NLP. 

Dobry kontakt to czwarty filar. To co chcesz osiągnąć możesz zrobić w pojedynkę. Jeżeli podejmiesz decyzję o zaangażowaniu innych osób, będzie potrzebny Ci dobry kontakt. 

Jeżeli akceptujesz to, oznacza, że wchodzisz i stosujesz. Jest to bardzo ważne założenia w NLP.

Publikacja w pytaniach[list style=”idea”]

 • O czym jest ta książka?

NLP, metody zmiany przeszłości, wpływania na rzeczywistość i projektowania przyszłości. Format nlp pdf.

 • Jaka jest wartość tej książki? 

Publikacja napisana przez fachowców, którzy od lat tworzą i rozwijają NLP.  

 • Jakie daje rozwiązania? 

Praktyczne. Trzeba się przygotować na nowe słownictwo, wskazówki i ćwiczenia inne niż w przypadku tradycyjnego przyswajania wiedzy.  

 • Czy są przykłady z życia inny osób? 

Książka jest poradnikiem. W każdym rozdziale są wskazówki Amandy, w kilku przypadkach zaskakujące:)  

 • Jaka jest ilość stron?

328  

 • Jaka jest dostępność książki?  

W księgarni (nlp pdf)

 • Autor [/list]

Steve Bavister, Amanda Vickers

Wybieram-ZmianyNaDobre.pl

Źródło: Motiwa.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *