Kody młodości, Twój wiek biologiczny i długowieczność

kody-młodości

Chcemy być młodzi, piękni i zdrowi. To naturalne dążenie człowieka do tego pożądanego stanu rozpala emocje na całym świecie. Nie ma takich pieniędzy, jakich by człowiek nie zapłacił, aby odzyskać utracone zdrowie.

Dorota z trudem wstawała z łóżka. Stłamszone prześcieradło i zwinięta kołdra leżały przy ścianie. Ból głowy powalał, zdrętwiałe nogi niczym żelbetowe bloki ściągały z powrotem do łóżka.

[jbox color=”blue”] Książkę tą wybrałem metodą na tytuł. Zaintrygował mnie. Kody młodości, odczytałem jako odkryty sposób na młodość. Pierwsze skojarzenia miałem raczej sensacyjne, z filmami akcji. Druga część tytułu utwierdziła mnie w przekonaniu, że tak nie jest. „Odmładzanie strukturalne, wiek a metryka”. Zachęcony tym, zacząłem przygodę z tą książką. Po pierwszych rozdziałach klimat niecodziennych informacji pozostał, jednak akcja zamiast zwrotów na różnych szerokościach geograficznych rozjaśniała kręgi mojej niewiedzy o organiźmie człowieka. Pobierz! tu jest fragment[jbutton color=”white” icon=”download” size=”small” link=”https://www.dropbox.com/s/79k920gcxiktpdo/Kody%20M%C5%82odo%C5%9Bci-ZmianyNaDobre.pdf” ]PDF Free[/jbutton][/jbox]

Atak kaszlu pojawił się, kiedy wciągnęła powietrze. Próbowała wykrztusić. Kaszel zmienił się w charczenie, by po chwili przejść w kwilenie.

– Gdybym tylko wiedziała, że tak się to skończy. – Pomyślała tuląc się w sobie. 5 lat temu otrzymała ostrzeżenie, zła dieta, genetyczne uwarunkowania. Miała zmienić tylko…

zmianynadobre.pl-kobieta na rowerze

Telefon odgrywał kantatę Bacha od dobrej minuty. Dźwięki dochodziły do Doroty jakby z zaświatów, kołatały bez rezultatu. Usłyszała, w końcu. Próbowała wstać. Za kolejny razem udało się. Przy drzwiach wiedziała, że na jednej tabletce się nie skończy. Potem zastrzyk i zacznie funkcjonować.  Dorota zlekceważyła ostrzeżenia lekarzy. Przeprowadzone badania pokazały, że zmiany spowodowane niewłaściwym stylem życia poszły dużo za daleko.

Zlekceważyła także starania rodziny, która nalegała, żeby wzięła się za siebie. Po prostu nie słuchała. Mówiła sobie, mam dopiero 35 lat. Niech starsi martwią się o zdrowie.

Dlaczego tak trudno jest nam zmienić nawyki?

Okazuje się, że najtrudniejsze zmiany są na początku. Z trudem przychodzi nam wyobrażenie sobie, że możemy zjeść, wypić czy obejrzeć coś innego niż to do czego przywykliśmy. Natomiast kiedy już zaczniemy, będziemy reagowali zdecydowanie bardziej elastycznie.

Także i tu, na początku zmian na dobre kłania się wyobraźnia.  Aby coś zrobić, trzeba sobie najpierw to wyobrazić? Od czego więc zacząć?

Kluczowe pytania

[list style=”star”]

  • Ile masz lat?[/list]

Wiek kalendarzowy liczymy od daty urodzenia do dnia obecnego.

[list style=”star”]

  • A jaki jest Twój wiek biologiczny?
  • Co Nas postarza?[/list]

Z wiekiem biologicznym nie jest tak prosto. W większości przypadków ludzie otwierają oczy ze zdumienia, kiedy okazuje się, pod względem biologicznym ile mają lat. Nie ulega wątpliwości, że każdy chce czuć się dobrze. Ładny wygląd i uczucie szczęścia to coś do czego dążymy. Jeżeli do tego dodamy jeszcze pieniądze to mamy siódme niebo.

Przekornie można powiedzieć, że samo życie.

[quote]”Żyć jest niezdrowo. Kto żyje, ten umiera.” [/quote]

Stanisław Jerzy Lec

Duży wpływ ma cywilizacja w której żyjemy. Samo bycie na czasie powoduje zaangażowanie się w nie do końca potrzebne aktywności. Pogoń za nowinkami prowadzi do napięć i wyścigu. Niestety, takie ściganie się i bycie trendy szkodzi zdrowiu.

[list style=”star”]

  • Co Nam pomaga?[/list]

Jak potwierdzają naukowcy, życie blisko rodziny, w pobliżu naturalnego środowiska sprzyja dłuższemu życiu. Człowiek w naturalny sposób dąży do wygody i komfortu. Niestety, sprzyja to ograniczeniu ruchu, a co za tym idzie chorobom.  Statystyczny przypadek w Twoim zdrowiu nie powinien istnieć. Ze wszystkich możliwych sił należy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w stanie zapewnić sobie dłuższe i lepsze życie.

 Dwukrotnie dłuższe życie?

Tak. Często słyszymy w mediach, że dłużej żyjemy. Okazuje się, że jest to efekt nie zdrowszego życia, aktywności fizycznej, czy jakiegoś cudu. Żyjemy dłużej bo poprawia się opieka medyczna. Zmieniają się także na lepsze ogólne warunki życia. Nie oznacza to, że żyjemy zdrowiej.

[list style=”star”]

  • Jak więc żyć zdrowo?
  • Jak żyć, żeby życie było dłuższe i zdrowsze?[/list]

[quote]”Jeżeli pragniesz trwale obniżyć swój wiek biologiczny, powinieneś mieć świadomość, że będziesz także musiał się nauczyć dostosować swoją aktywność do aktualnego stanu organizmu. Być może w niektórych obszarach trzeba będzie ograniczyć działania zbyt wyczerpujące i nadmiernie obciążające organizm, ale jednak zdecydowanie częściej potrzebny będzie wysiłek, zmuszenie się do większej aktywności. Jeśli twój trud zostanie odpowiednio ukierunkowany, to szybko powinieneś odczuć wyraźne efekty regeneracji, wzmocnienia i odmłodzenia organizmu”.[/quote]

„Kody młodości, odmładzanie strukturalne, wiek a metryka”, Marek Bardadyn, s. 19.

Celem Twoim nie powinno być stanie się wyczynowym sportowcem, posiadanie czarnego pasa w przygotowywaniu potraw czy wyższego stopnia wtajemniczenia w odnowę biologiczną. Twoim celem powinno być skupienie się na tych funkcjach organizmu, które odpowiadają za optymalną formę i są właściwe do długiego życia. Mniej istotne jest w jakim stanie teraz jesteś. Bardziej ważne jest dokąd zmierzasz ze swoim życiem. Brzmi to odważenie, natomiast jak pokazują przykłady, w krótkim czasie przy odrobinie chęci i poświęconego czasu możesz znacząco podnieść komfort swojego życia. Kolejnym etapem będzie przedłużenie życia. Stanie się to szybciej niż myślisz. Godziny dzielą Cię od lepszego życia.

[list style=”star”]

  • Co jest przyczyną starości?[/list]

[quote]”Jeśli chcesz pozostać młody, z wyglądu i samopoczucia, to powinieneś dokładnie wiedzieć, co jest wrogiem młodości. Nie jest to wszakże starość. Definicja mówi, że starość to okres życia następujący po wieku dojrzałym. Jest to zatem normalny etap egzystencji nie tyko człowieka, ale wszystkich organizmów wielokomórkowych. Nie ma zatem sensu bronić się przed starością. Jej osiągnięcie, dożycie w zdrowiu później może być niezwykle motywującym celem”.[/quote]

„Kody młodości”, s. 20.

[list style=”star”]

  • Co jest więc głównym winowajcą?[/list]

[quote]Jest nim dysymilacja, chodzi tu o „utratę przez organizm związków biochemicznych i magazynowanej przez nie energii. Dysymilacja to całokształt procesów biologicznych prowadzących do rozkładu ustroju”.[/quote]

„Kody młodości”, s. 20.

[list style=”star”]

  • Czym jest starzenie?[/list]

To jest nieuchronny proces, który dotyczy każdego człowieka.

[list style=”star”]

  • Jak więc w odpowiedni sposób spojrzeć na swoje życie?[/list]

Ze zrozumieniem i odpowiednią wrażliwością. Trzeba przypatrywać się swojemu organizmowi. Dostosować styl życia i aktywność do wieku biologicznego. To stan zdrowia powinien wyznaczać tempo życia. Istotne jest dostosowanie natężenia ruchu do własnej sytuacji zdrowotnej. W przeciwnym wypadku narażasz się na przedwczesne starzenie się.

[list style=”star”]

A stać Cię na obiektywizm? Jest to bardzo trudne. Badania stanu zdrowia oparte na morfologii, stężeniu cholesterolu, poziomie cukru, USG i tomografii pokazują zmiany i procesy chorobowe, które zachodzą w organizmie. Dobre wyniki nie gwarantują dobrego stanu zdrowia. Oznacza to, że pod względem biologicznym możesz znacznie odbiegać od swoich rówieśników, których niespodziewanie spotkasz na ulicy.

Tajemnica tkwi w tkance młodości.

[list style=”star”]

  • Jak wygląda tkanka młodości w płynie?
  • Jaki masz udział Ty a jaki rodzice w Twojej długowieczności?
  • Jak możesz odmłodzić strukturę Twojego ciała?
  • Jaką dietę stosować?[/list]

Publikacja w pytaniach

[list style=”idea”]

  • O czym jest ta książka?
  • Jak zachować dobre zdrowie w długowiecznym życiu?
  • Jak cofnąć zegar biologiczny własnego organizmu?
  • Jaka jest wartość tej książki?

Przykłady, przypadki ludzi, rozwiązania zdrowotne i opisy ćwiczeń, preparatów oraz diet.

  • Jakie daje rozwiązania?

Autor od wielu lat zajmuję się żywieniem i naturalnymi środkami leczniczymi. Z pierwszej ręki otrzymujesz niezbędne rozwiązania do osiągnięcia zdrowia i długowieczności.

  • Czy są przykłady z życia inny osób?

Tak

  • Jaka jest ilość stron?

172

  • Jaka jest dostępność książki?

W bibliotekach oraz w księgarni.

  • Autor

Marek Bardadyn[/list]

 

Źródło: www.Motiwa.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *