Zabójcze emocje, stres jak sobie radzić zanim będzie za późno

[dropcap2]J[/dropcap2]amnikowaty pojazd dotarł do przystanku na ul. Janiszewskiego. Wolne miejsca zapełniły się błyskawicznie. Magda korzystała z komunikacji miejskiej od dwóch lat. Samochód zostawiała na rogatkach miasta, by odległość do pracy w centrum miasta przejechać autobusem. Było szybciej. Uprzywilejowane pasy ruchu niczym spaghetti wiły się wśród zatłoczonych ulic gwarantując pierwszeństwo w ruchu. 

Dojeżdżała. Zamknięta książka powędrowała do neseserowatej torby. Była w pół drogi do drzwi, kiedy usłyszała.

– Proszę przygotować bilety do kontroli.

Struchlała. Szukała w głowie momentu, kiedy wkładała bilet miesięczny do portmonetki. Bezskutecznie. Gorączkowe przeszukiwania torby nic nie dały. W kieszeniach kurtki także nic nie było. Stres narastał.

[jbox color=”blue”]Książkę wybrałem świadomie, zachęcony publikacją z tego tematu „Wpływ emocji na zdrowie”. Wiedziałem, że będzie warto ją przeczytać. W tej książce, autor, lekarz, bazuje na doświadczeniu swoim oraz przytacza mnóstwo badań, jakie zostały przeprowadzone. Pobierz! tu jest fragment [jbutton color=”white” icon=”download” size=”small” link=”http://dl.dropbox.com/u/81360558/Zab%C3%B3jcze%20Emocje-ZmianyNaDobre.pdf” newpage=”1″]PDF Free[/jbutton][/jbox]

Zaczęła się rozglądać. Szukała kontrolerów. Pracowali we trzech. Barczysty, z zarostem trzydniowym jak George Michael był tuż tuż. Spojrzała przez szklane drzwi. 

– Bilet!? – Bardziej żądał niż pytał.

– Nie mam. – Odparła Magda.

– Dowód Pani poproszę.

Kobieta i stres - www.motiwa.plPoczuła strach i lęk. Wysiedli na następnym przystanku. Dla Magdy, o jeden za wcześnie. Wychodząc za zewnątrz poczuła wiatr nadziei. Pomyślała, że gorzej już nie będzie. A kto wie, może zmiękczy ten granit zasad kontroli komunikacyjnych.

Argumentowała. Od dwóch lat w dni robocze pokonywała tą trasę regularnie. W pracy miała pokaźną kolekcje zużytych znaczków. Jej myszka od komputera przejeździła po nich już setki kilometrów. Za każdym razem, kiedy jechała do pracy trzymała sieciówkę w torebce. Na nic to się zdało. Otrzymała mandat.

A w pracy, no cóż. Spóźnienie zostało odnotowane przez szefa. Zostanie w środę, żeby odpracować tą godzinę.

Była wściekła. Do problemów w domu, choroby alergicznej i przeciągającej się migreny doszedł mandat za jazdę bez biletu. Konsultacje z lekarzem i psychologiem nie pozostawiały złudzeń. Stres i za chwilę wpadnie w nerwice. Pierwszy raz pomyślała wtedy, jak radzić sobie ze stresem?

Zabójcze emocje – jak sobie z nimi radzić – Sprawdź

[blockquote]Od 75 do 90 procent wszystkich wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu wynika z dolegliwości związanych ze stresem.
Zabójcze Emocje. Dr Don Colbert, s. 23[/blockquote]

[dropcap2]K[/dropcap2]iedy emocje opadły Magda poczuła się zrezygnowana. Dobrze wiedziała, że nie może się poddawać przy przeciwnościach losu. Robiła, co mogła, żeby zmienić wpływ toksycznych związków z przeszłości na jej życie. Znała zasady skutecznego działania. Jednak to zdarzenie podcięło jej skrzydła.

Kolejny dzień zaczął się spokojniej. „Normalny” przejazd do pracy i standardowe obowiązki. Kiedy tak siedziała wpatrując się w monitor, przy akompaniamencie leniwych dźwięków.

– Moment, momencik doktorkuuu. – Powiedziała zaczepnie.

Poruszyła gryzoniem na biurku. Laguna Beach zniknęła z ekranu. Nastrojowe chilli pląsy dobywające się z głośników próbowały podtrzymywać uciekający nastrój parasolek i leniwych spojrzeń hen w horyzont. Bezskutecznie. Magda podsunęła krzesło do biurka i oparła łokcie na poręczach krzesła. Zaczęła działać.

Edytor tekstu rozświetlił ekran. Data powędrowała do górnego rogu pisma, tuż za nią miasto. Reszta, była opisem faktów. Sumienność w kupowaniu znaczków, regularne korzystanie i zadowolenie z usług. Trywialne w zamyśle, komponowało się świetnie w piśmie do przewoźnika. Całość przesyłki ozdobiły załączniki i prośba o przychylne rozpatrzenie podania.

Pod dwóch tygodniach przyszła odpowiedź poleconym. Lakoniczna, choć wyjaśniała sprawę. [jbox]

Szanowna Pani,

z uwagi na zaistniałe okoliczności i wyjątkowość decyzji, Dyrekcja Miejskich Zakładów Komunikacji umarza karę za jazdę bez ważnego biletu miesięcznego w dniu 24 października br.

 Z Poważaniem

      Dyrektor

   Jan Zarzycki

[/jbox]

[dropcap2]A[/dropcap2]aa, można!?, można!? Była dumna z siebie. Konsekwencja i kreatywne podejście opłaciło się. Cyfrowy prezent brata sprawił się znakomicie. Obiektyw wysunął się z gracją pokazując szeroki kąt pomieszczenia biurowego na wyświetlaczu. Radosne spojrzenie Magdy powędrowało na kolekcję znaczków miesięcznych, rozświetloną przez czekającego na kliknięcia gryzonia.

 

Kluczowe pytanie

 

Jak to się zaczyna?

Zwykle od codziennych, pozornie niegroźnych sprzeczek. Docinki słowne, różnice zdań, które z czasem przeradzają się w kłótnie. Złe sąsiedztwo, na przykład zakładu przemysłowego. Toksyczne opary potrafią zrobić spustoszenie w organizmie, gdzie powrót do normalnego stanu, pozwalającego dobrze funkcjonować może trwać długie lata.

Sygnałem ostrzegawczym są często złe sny. Toksyczne doświadczenia z dzieciństwa wracają i nie pozwalają żyć bez obciążenia psychicznego.

Złe wspomnienia, które jak bumerang wracają w najmniej oczekiwanych chwilach.

Uczucie frustracji, spowodowane złym zachowaniem osób z otoczenia.

Tragiczne w skutkach może być spożywanie nieprawidłowych posiłków. Pełne konserwantów jedzenie ma fatalny wpływ na nasz organizm.

Pośpiech, bycie na czas w kilku miejscach na raz. Stres narasta. Pękające kalendarze od spotkań, terminów na wczoraj i prac do wykonania na tydzień temu. I pojawiające coraz częściej pytanie: Jak walczyć ze stresem?

 

Ciało nie wie ani nie dba o to, co jest przyczyną stresu. Jedyne, co wie, to to, że go przeżywa.

Zabójcze Emocje, Dr Don Colbert, s. 25

 

Trwające 10 lat badania udowodniły, że osoby, które nie potrafiły poradzić sobie ze stresem emocjonalnym, miały o 40 procent wyższy współczynnik śmiertelności niż osoby niepodlegające stresowi.

 

H.J. Eysenck, Personality, Stress, and Anger: Prediction and Prophylaxis, „British Journal of Medical Psychology”, 61 (1988), s. 57-75.

 

Korzyści z przeczytania tej książki

[check_list ]

 • Odkrycie zabójczych emocji w Twoim życiu
 • Nazwanie destrukcyjnych emocji, w celu ich pokonania
 • Zrozumienie wpływu emocji na umysł
 • Uwolnienie się od złych emocji
 • Poznanie skutecznych technik ratujących życie przed zabójczymi skutkami emocji
 • Pozbycie się złych nawyków 
 • Poznanie naukowych dowodów na wpływ emocji na zdrowie
 • Odkrycie gdzie i jak stosować techniki ograniczające i niwelujące skutki złych emocji
 • Umiejętne pozbycie się toksyn z organizmu
 • Odkrycie właściwej diety dla lepszego życia
 • Uwolnienie się od skutków toksycznego życia
 • Pozbycie się nadciśnienia, kołatania serca, arytmii 
 • Uwolnienie się od zawrotów głowy, uczucia pustki w głowie
 • Pozbycie się refluksu żołądkowo-przełykowego, wrzodów, zapalenia żołądka i jelit
 • Wyleczenie chorób takich jak: łuszczyca, egzema, pokrzywka, trądzik
 • Wyleczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego (infekcja prostaty)
 • Pozbycie się przewlekłych i nawracających infekcji grzybiczych
 • Wyleczenie częstego oddawania moczu 
 • Pozbycie się problemu utraty popędu płciowego i impotencji
 • Uwolnienie się od kłopotu częstych infekcji dróg moczowych
 • Wyrównanie poziomu progesteronu i testosteronu[/check_list]

 

Książka pomoże także w uleczeniu następujących dolegliwości: nerwica, stres, przewlekłe bóle pleców, ból włókien mięśniowych, przewlekłe zespoły bólowe, zapalenia ścięgna, zespół cieśni nadgarstka, zespół TMJ (napięcie stawu skroniowo-żuchwowego), przewlekłe lub nawracające przeziębienia, infekcje zatok, bóle gardła, infekcje uszu, przewlekłe lub nawracające zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astma, skurcze oskrzeli, krótki oddech, hiperwentylacja, ciągłe zmęczenie, przewlekłe i nawracające infekcje różnego rodzaju.

 

Badania medyczne coraz dobitniej wykazują, że większość chorób, nie tylko niektóre, może mieć początek w oddziaływaniu psychiki na ciało. Zabójcze Emocje, Dr Don Colbert, s. 47

 

Dzięki tej książce skutecznie opanujesz i wyleczyć dolegliwości wpływające na:

[list style=”plus”]

 • Kłopoty z sercem i naczyniami
 • Kłopoty żołądkowo-jelitowe
 • Bóle głowy
 • Choroby skóry
 • Układ moczowo-płciowy
 • Bóle i zapalenia
 • Problemy z układem oddechowym
 • Osłabienie odporności[/list] 

Publikacja w pytaniach

 

[list style=”idea”]

 • O czym jest ta książka?[/list]

Książka daje rozwiązania, jak radzić sobie z zabójczymi emocjami. Treści przedstawione w tej publikacji mają poparcie w doświadczeniach autora, jego pacjentów, znajomych oraz faktach naukowych w postaci badań.

[list style=”idea”]

 • Jaka jest wartość tej książki?[/list]

Wartością tej książki jest doświadczenie, zrozumienie i pomoc w zastosowaniu przedstawionych rozwiązań by zwalczyć stres.

[list style=”idea”]

 • Jakie daje rozwiązania?[/list]

Proste i skuteczne, tak w wykonaniu, jak i późniejszym stosowaniu. Pomaga odpowiedzieć na pytania o stres jak sobie z nim radzić.

[list style=”idea”]

 • Czy są przykłady z życia inny osób?[/list]

Wiele.

[list style=”idea”]

 • Jaka jest ilość stron?[/list]

300

[list style=”idea”]

 • Jaka jest dostępność książki?[/list]

 W księgarni

[list style=”idea”]

 • Autor[/list]

Dr Don Colbert

Wybieram-ZmianyNaDobre.pl

Źródło: www.Motiwa.pl