5 porad na spontaniczne szczęście by czuć i żyć inaczej

Mężczyzna podczas podskoku, takie spontaniczne szczęście Motiwa
Mężczyzna podczas podskoku, takie spontaniczne szczęście

Kiedy ostatni raz pamiętasz uczucie – Czuję się, jak w siódmym niebie. Było mi tak dobrze, że uczucie bycia w siódmym niebie dało mi spełnienie i potężną dawkę energii do działania. Pamiętasz to? 

Dobrostan emocjonalny, spontaniczne szczęście

Wyobraź sobie taką sytuację. Siedzisz na ławce w parku i czytasz nowego ebooka. Miejsce jest skąpane w słońcu, nie jest go ani za dużo, ani za mało. Masz wewnętrzne przekonanie, że wszystko w Twoim życiu jest takie, jak powinno być. Istotne jest to, co dzieje się w tej chwili. Przeszłość została za Tobą. Wnioski zostały wyciągnięte, przyszłość masz zaplanowaną albo i nie, bierzesz życie spontanicznie. Towarzyszy Ci uczucie:

  • Wszystko jest jak należy.

Sytuacja może wymagać od Ciebie zmian, planowania i działania. Jednak w tej chwili nie ma to żadnego znaczenia. Czujesz wolność od trosk. Przepełnia Cię pewność siebie i otwartość na świat. Czujesz się moc i odporność emocjonalną.

Dlaczego tak rzadko odczuwamy szczęście? W wielu przypadkach, jako jedną z głównych przyczyn wymienia się brak zadowolenia z życia.

Zadowolenie i przygnębienie przeciwko spontanicznemu szczęściu

 Zadowolenie jest jednym z głównych składników dobrostanu emocjonalnego. Przygnębienie z kolei, jest jednym z efektów prównywania się do innych. Im większe przygnębienie, tym mniejsze powodzenie w poszukiwaniu szczęścia. Jaki można wyciągnąć z tego wniosek?

  • Ciesz się z tego co masz.

Pogoda ducha

Aby odczuwać pogodę ducha, trzeba się na nią otworzyć. Dużo łatwiej jest to zrobić w wieku dojrzałym. Dowodem na to są opinie i sposób zachowania osób z dużym doświadczeniem życiowym. Trudniej jest to zrobić za młodu. Mogą być tu pomocne tematyczne elektroniczne publikacje, ebooki i audiobooki. Warto pamiętać, trening czyni mistrza. Otworzenie się, to akceptacja samego siebie. Najbardziej skutecznym sposobem to większa uważność w poznawaniu siebie.

  • Zaangażowanie jest niezbędnym elementem na drodze do akceptacji siebie.
Spontaniczne szczęście

Cel w jakim warto się rozwijać to umiejętność reagownia na różne, często skrajne emocjonalnie sytuacje. Mając prawo do odczuwania i przeżywania emocji, powinniśmy w odpowiednim momencie porzucić je. Jeżeli emocje, które nam towarzyszą są dla nas dobre, powinniśmy je pielęgnować i przywoływać. Porzuć negatywne emocje w odpowiednim czasie. Przyjmij do wiadomości, odczuj, przeżyj, przepracuj, obróć wokół własnej osoby w odpowiednim dla siebie czasie i porzuć. 

  • Porzuć negatywne emocje.
Rodzaje szczęścia

A tak. Czy żyjąc w swoim kraju masz poczucie większego szczęścia niż mieszkańcy innego kraju? Myślisz sobie, tam to mają życie:) nie to co ja. Bardzo trudno jest to porównać. Jest tak dlatego, że szczęście jest bardzo różnie definiowane. Można przeczytać mnóstow ebooków i wysłuchać jeszcze więcej audiobooków, jednak tych niewłaściwych. Można skupić się w życiu na rzeczach dla nas najważniejszych i otrzymać klarowną odpowiedź, czy to już jest szczęście, czy jeszcze nie.

Przykład

W Stanach Zjednoczonych jedną z wartości dominujących jest indywidualizm. Jedyne prawidłowe spojrzenie na szczęście i zachowanie to pozytywna postawa i działanie optymistyczne. Najlepiej, kiedy to zachowanie jest ukierunkowane na rozwój osobisty osobisty z następującymi warunkami:

  • rozwój poprzez wysiłek
  • postęp w dążeniu poprzez pracę.

W krajach wschodnich, odmiennych kulturowo, jednostka jest postrzegana, jako część większej społeczności. Ważne są relacje między ludźmi a dążenia do szczęścia pojedynczego człowieka jest postrzegane, jako mniej ważne. Czy to dobrze?

[xyz-ihs snippet=”1″]

Źródło: Motiwa.pl

Photo: 123rf.com

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *